Najczęściej zadawane pytania

JAKIE SĄ WYMIARY TOREB?

Wymiary każdej torebki są opisane pod każdym produktem

JAK DBAĆ O TORBY?

Produkty wykonane ze skóry ekologicznej aby służyły nam jak najdłużej należy od czasu do czasu przetrzeć niewielką ilością oliwki (np.dla niemowląt lub pielęgnacji skóry) nakładając ją na gąbeczkę lub materiał bawełniany.
Płyty winylowe są materiałem, który nie lubi długotrwałego narażenia na wysokie temperatury. Chodzi tu głównie o pozostawianie ich w pomieszczeniach gdzie np. latem panuje wysoka temperatura (np. nagrzane auto). Jeśli chodzi o ekspozycję torebki z płytą winylową na słońce podczas spaceru to nie ma większego ryzyka odkształcenia się płyty.

CZY MOŻNA WYMIENIĆ PŁYTĘ GDY ULEGNIE USZKODZENIU?

Niestety nie ma możliwości wymiany płyt na gotowym produkcie. Torebki są wykonywane solidnie i wymiana płyty wiązałaby się z “rozmontowaniem” całej konstrukcji. Dlatego też prosimy aby stosować się do zaleceń z sekcji “Jak dbać o torby”.

JAKI JEST KOSZT I SPOSÓB WYSYŁKI?

Proponujemy trzy formy wysyłki naszych produktów:


InPost Paczkomat    13,99zł

InPost Kurier            16,49zł

Poczta Polska          17,00zł

O MATERIAŁACH

Materiały pochodzą głównie z recyklingu co stanowi myśl przewodnią The Vinyl is Bag - ponowne użycie tego co już zostało wykorzystane, jednocześnie przy zachowaniu dbałości o najwyższą jakość wykorzystywanych materiałów oraz tworzonych produktów.
Jesteśmy totalnie eco, toteż głównym materiałem jakim się posługujemy jest kolorowa skóra ekologiczna (skaj) - właściwie tylko ten materiał jest nowy, kupowany w hurtowni.
Inne elementy toreb typu podszewka jest niczym innym jak materiałem pozyskanym z zasłon, poszewek czy t-shirtów.

O PŁYTACH

Do informacji dla tych, którzy mogą mieć pewne obiekcje co do wykorzystywania płyt winylowych w oferowany przez nas sposób.
Płyty pozyskujemy od niezależnych skupów staroci, są one w zamyśle sprzedawcy dedykowane do celów dekoracyjnych jako niezdatny do użytku pierwotnego nośnik muzyczny. Dodatkowo na własną rękę, z szacunku oraz sentymentu każda użyta przez nas płyta do wykonania torebki jest najpierw sprawdzana przy użyciu odpowiedniego sprzętu w postaci gramofonu. Jeśli się okazuje, że stan płyty “nie zasługuje” jeszcze do wykorzystania jej w naszej pracy, po prostu wraca na półkę ze “smaczkami” ;)
Trafiają do nas od czasu do czasu płyty znamienitych artystów, których historia muzyczna pochodzi wyłącznie z płyt winylowych - takie rarytasy również są wyłączane z naszego twórczego obiegu😊
Wszystko powyżej jest prawdą i praktyką, którą stosujemy przy naszej pracy. Oczywiście z pewnością znajdzie się kilku niedowiarków, dla których nie ma żadnego wytłumaczenia do tego typu działalności z użyciem płyt winylowych. Niestety nie mamy na to wpływu ale jedno chcemy podkreślić - szanujemy wszystkich ludzi, niezależnie czy nam kibicują czy krytykują. 
Peace&Love